W dalekich podróżach najlepsze są powroty!

Beaches_wallpapers_358

Słyszeliście kiedyś o powiedzeniu, że w jeździe na nartach najprzyjemniejsze jest zdejmowanie butów? Z dalekimi podróżami też tak jest.

W jeździe na nartach najlepsze jest zdejmowanie butów. Trudno się z ty nie zgodzić, bo o ile nie masz butów za półtora tysiąca złotych, to z pewnością doświadczyłeś tego przyjemnego uczucia.

Jasne, że jest to tylko takie zabawne powiedzonko. Nikt nie jeździ na nartach, tylko po to by po wszystkim ściągnąć buty. Kryje się w nim jednak ziarno prawdy. A mówiąc ziarno prawdy, mam na myśli, cały spichlerz prawdy.

Myślę, że z długimi podróżami jest podobnie. Jak świetnie nie ubawiłbyś się, w trakcie podróży, to i tak przez kilka ostatnich dni, nie możesz się już doczekać powrotu. Powrót wiąże sie bowiem, z kilkoma niezwykle przyjemnymi rzeczami.

Po pierwsze i chyba najważniejsze, możesz wreszcie spotkać się ze swoją rodziną i znajomymi, których nie widziałeś od straaaaasznie długiego czasu. Nieważne w jakich stosunkach się rozstaliście – dobrych, złych – wszystko jedno. Zdążyliście zapomnieć problemy i zdążyliście zatęsknić, a co najważniejsze macie tysiące tematów do obgadania. Z jednej strony co słychać w domu, z drugiej magiczne historie z wyprawy, gdzie każdy dzień jest niespodzianką.

Wracając do domu, jesteście też bogatsi o setki doświadczeń. Autentycznie czujecie, że jesteście lepszą osobą niż przed wyjazdem. Bardziej spokojni, wypoczęci, zdystansowani. Patrzycie optymistycznie na przyszłość. Żadną tajemnicą jest to, że podróże kształcą, ale moim zdaniem podróże przede wszystkim zmieniają ludzi.

Po powrocie czeka na ciebie jeszcze jedna prozaiczna radość. Jakiekolwiek obowiązki domowe, których przecież przed wyjazdem nienawidziłeś, staną się dla ciebie zupełnie bezproblemowe. W końcu, nie wynosiłeś śmieci od 3 miesięcy, a ostanie pranie w pralce robiłeś miesiąc temu, w domu jakiegoś sympatycznego couchsurfera. Lokalna codzienność, jest dla ciebie niczym nowość.

Ale ciesz się tym wszystkim póki możesz, bo niestety szybko minie. Upłynie tydzień lub dwa i znowu zamarzysz o dalekiej podróży. A prawdziwe marzenia, mają niestety tendencję do spełniania się.

Bądź na bieżąco – polub Volfiego na facebooku!

Zobacz też: Czy umiesz się tak naprawdę dzielić?

7 thoughts on “W dalekich podróżach najlepsze są powroty!

  1. Fajna narciarka na zdjęciu. Dasz do niej mejla? Chciałem zapytać się czy lubi ręczną przepierkę i czy mogę wynieść śmieci ;)))
    Oczywiście zaraz na wstępie przeproszę ją za to seksistowskie podejście, i tak dalej. Żeby Ci wstydu nie przynosić.

  2. Artykuł prawie sponsorowany. Jutro wracam po 9 miesiącach nieobecności w Polsce. Do listy dodałbym ponowne spotkanie ze znajomymi smakami, zapachami, kolorami… Podróżowanie pobudziło moje zmysły, które potrzebują teraz więcej nowych/starych wrażeń.

  3. Mam już chyba trochę doświadczenia. Przez co widzę to trochę inaczej. Z długimi podróżami to jest tak -kurz, pot i niewygody oraz świadomość, że w drodze powrotnej będzie tego dwa razy więcej…

  4. Wszystko się zgadza. Podróże dają dużo motywacji do działania, do wprowadzania zmian w życiu. Po powrocie zaczynasz rozwiązywać problemy, z którymi od dawna nie mogłeś się uporać – zaczynasz nowe studia, albo uczysz się nowego języka, zmieniasz pracę, itd.

  5. Czasem mam wrażenie, że w podróży chodzi raczej o ten dystans, który się zyskuje. Coś na kształt zatrzymania w drodze. Zwykle uwikłani w 1000 spraw, biegnący za swoim ogonem, czasem bez początku i końca zdajemy się być mało obecni myślami. Taki dystans pozwala znaleźć początek, koniec i co najważniejsze określić cel, znaleźć rozwiązania. Tak też działają sesje coachingowe.

  6. No tak podróże 😀 Powroty to nie koniecznie, ale wiem jedno co dotyczy powrotów: Wracając pojechać gdzieś jeszcze. Czyli wracam z Kanady, ale przez Belgię 😀

  7. Pingback: 10 inspirujących cytatów podróżniczych | Volfee

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s