6 wskazówek przed twoją pierwszą podróżą samolotem

Każdy doświadczony podróżnik wie, że pierwszy lot samolotem bywa stresujący. Nie lękaj się jednak, ta lista pokaże ci, jak przetrwać ten koszmar, od strony praktycznej.  

Oto lista 6 przydatnych wskazówek, o który musi wiedzieć każdy podróżnik:

1. Każdy lot, tak naprawdę, zaczyna się od tzw. boardingu (albo jak kto woli piękną polszczyzną: pokładowania). Boarding rozpoczyna się, kiedy siedzisz sobie przy swojej bramce, a obsługa lotniska zaczyna już wołać, żebyś wsiadał na pokład. Pamiętaj – to najważniejsza część lotu! Od tego, które miejsce zajmiesz w kolejce od boardingu, zależy twój dalszy komfort w trakcie podróży. Nie „śpij” więc, a jak tylko zacznie się pokładowanie, zerwij się prędko i zajmij kolejkę! Nie ma znaczenia, które numery siedzeń są aktualnie wzywane – to tylko sugestia. Statystyki pokazują, że co 3 pasażer stojący na końcu kolejki do boardingu nie wsiada do samolotu. Nie pozwól na to!

2. No dobrze, wsiadłeś jako jeden z pierwszych pasażerów. Ciesz się wolnością i czasem! Załaduj swój bagaż podręczny wielkości kontenera, do schowka nad twoim siedzeniem. Mówiłem, że warto być pierwszym? Reszta siedzących obok ciebie matołów musi upychać bagaż gdzie indziej. Ten schowek jest cały twój! Jeżeli akurat nie masz miejsca przy oknie, to kiedy tylko przyjdzie twój współpasażer, wstań wyniośle i pełny dumy. Zasłużyłeś na to – byłeś przed nim pierwszy!

3. Zapłaciłeś za lot, wiec czas zacząć wymagać (A jak zapłaciła firma, to nawet tym bardziej!)! Za każdym razem, kiedy stewardesa będzie się tylko do ciebie zbliżała, ponarzekaj na losowy temat. Oto kilka, które powinieneś sobie zapamiętać:

  • Czemu alkohol jest płatny?
  • Czemu słuchawki mi nie działają?
  • Kiedy puszczą film?
  • Mój fotel nie chce się opuścić.
  • Fotel osoby przede mną jest za nisko opuszczony.
  • Mój lunch jest za mały.
  • Ten lot strasznie długo trwa.

Pamiętaj, ze stewardesy w czasie lotu strasznie się nudzą. Nie pozwól im na to! Jeśli marzyłeś o prywatnym niewolniku, na którego możesz krzyczeć, i któremu możesz rozkazywać, a on i tak będzie się do ciebie uśmiechał, to stoisz przed doskonałą okazją. To nic, że w samolocie jest 350 innych osób, ty jesteś najważniejszy!

4. Może się zdarzyć tak, że linie lotnicze oszczędzają na pasażerach i nie zatrudniają stewardes mówiących w języku polskim. To oczywiste naruszenie twojej godności, ale znaj łaskę! Mów do nich głośno i wyraźnie. Jak do tego będziesz mówił też powoli, to na pewno cię zrozumieją. Nawet w Tajlandii czy Ekwadorze.

5. Lot mija ci na różnych przyjemnościach, a pilot podchodzi wreszcie do lądowania i nie rozsmarowuje samolotu na pasie startowym. Daj wyraz swojego zadowolenia i pokaż, że jesteś pełen podziwu. Oklaski i gwizdy to najlepszy sposób!

6. Uwaga! Ostatni prosta. Zbytnie rozluźnienie na tym etapie, może zaważyć o porażce lub sukcesie. Pilot kołuje na płycie lotniska do rękawa, lecz ty nie zważaj na prośby załogi i wstań jako pierwszy po swój bagaż. Zanim otworzą drzwi minie jeszcze co najmniej 15 minut, ale niech cię to nie martwi. Podobno, pierwsi pasażerowie, którzy wysiądą z samolotu dostają darmowe bilety – nie przegap okazji!

Gratulacje! Odbyłeś swój pierwszy rejs samolotem. Jeżeli nie zapomnisz zastosować tych porad podczas kolejnych lotów, będzie z ciebie pasażer pierwsza klasa!

Bądź na bieżąco – polub Volfiego na facebooku!

12 thoughts on “6 wskazówek przed twoją pierwszą podróżą samolotem

  1. Dodatkowa wskazówka: lot samolotem to przeżycie równie traumatyczne, co operacja na otwartym sercu. Żeby się do niego przygotować każdy rozsądny Polak zabierze na pokład samolotu co najmniej 0,7L czystej wódki, po której rozpracowaniu za użyciem plastikowych kubeczków, przystąpi do intensywnego pośmierdywania alkiem, rozmawiania z rozlegulowaną głośnością, wybuchów pijackiego śmiechu i wystawania w kolejkach do toalety.

  2. No jeszcze można rzucić się sąsiadowi na szyję w przypadku podejrzenia turbulencji, a jak sąsiadka ładna, to i w tej pozycji pozostać. W koncu, to we dwoje raźniej.

  3. Pingback: Jak spławić natrętnego natręta? | Volfee

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s